Wesprzyj projekt
Loading

Historie polskich sportowców

Projekt POLSCY SPORTOWCY pokazuje mapę związaną z wydarzeniami, które zapisały się na kartach polskiej historii i miały istotne znaczenie w kształtowaniu się polskiej tożsamości narodowej, która odzwierciedla osiągniecia obywateli polskich w sporcie.

Wiemy, że sport łączy pokolenia i scala społeczeństwo, co szczególnie zauważalne jest w rywalizacji międzynarodowej, gdzie nasi polscy sportowcy walczą o najwyższe laury. Dlatego wielu znamienitych sportowców stało się bohaterami narodowymi, ale również ambasadorami Sprawy Polskiej na arenach światowych. W dużej mierze sport i osiągnięcia sportowców wywołują pozytywne emocje, a fani poszukują informacji dotyczących swoich idoli, których osiągnięcia zapisały na kartach historii polskiego sportu, dlatego powstała ta mapa.

Warstwa – POLSCY SPORTOWCY – ma na celu wyeksponowanie osiągnięć polskich sportowców, ale również w najbardziej dostępny sposób upamiętnienie ich dokonań, by w ten sposób upowszechniać i popularyzować historię Polski, której sport jest nieodłączną częścią.